یک ‌پایه برق وارداتی در سالنگ انفجار داده شده است
۱۷ میزان ۱۳۹۸ 548 0 نظر سرخط

یک ‌پایه برق وارداتی در سالنگ انفجار داده شده است


یک ‌پایه برق وارداتی در سالنگ انفجار داده شده است

شرکت برق رسانی افغانستان (برشنا) اعلام کرده است که افراد ناشناس شب گذشته یک پایه برق وارداتی را در ولسوالی سالنگ ولایت پروان انفجار داده اند.

به گفته این شرکت، با انهدام این پایه انتقال برق ۲۲۰کیلوولت، برق کابل و شماری از ولایت‌های دیگر قطع شده است.

وحیدالله توحیدی، سخنگوی شرکت برق رسانی افغانستان گفت که این پایه برق وارداتی در ساحه "تنگی آجان" از مربوطات سالنگ جنوبی و در ۱۱۱ کیلومتری شهر کابل بر اثر انفجار ماین جاسازی شده، منفجر شده است.

آقای توحیدی افزود که کارمندان این شرکت، کار را برای بازسازی و وصل دوبارۀ لین برق وارداتی اوبیکستان و تاجکستان آغاز کرده و به زودی برق کابل و ولایات همجوار آن وصل خواهد شد.

او افزود: "پلان ما این است که در گام نخست برق را به گونۀ اضطراری وصل کنیم و در مرحله بعدی کار را برای ساخت و ساز اساسی این پایه آغاز می‌کنیم که تا چهار روز وقت خواهد گرفت".

همزمان با نزدیک شدن فصل زمستان و سردی هوا، قطع لین‌های برق وارداتی توسط طالبان و افراد ناشناس در برخی از ولایت‌های شمال افغانستان افزایش یافته است.

حملۀ هوایی اشتباهی بر نیروهای خیزش مردمی در تخار

Sep 30, 2019 29

مقام‌های محلی تخار تایید کرده اند که در یک حملۀ هوایی اشتباهی بر نیروهای طرفدار دولت در ولسوالی بهارک این ولایت تلفاتی به بار آمده است.

بر اثر یک انفجار در هرات ۴ تن کشته و ۳۰ تن دیگر زخمی شدند

Aug 05, 2019 29

فرزاد فروتن سرپرست آمریت مطبوعات هرات میگوید که حوالی ساعت ۷ امشب یک موترسایکل بمب گذاری شده در محل حاجی عباس شهر هرات منفجر گرديده

وزارت امور داخله می گوید

Aug 01, 2019 29

بامداد روز پنجشنبه یک انفجار در منطقه پنجصد فامیلی

دیدگاه شما

فیلدی بامشخصات (*) الزامی است.

جستجو

سرخط در فیسبوک