بازداشت یک خبرنگار روس در تهران
۲۰ میزان ۱۳۹۸ 193 0 نظر sarkhat

بازداشت یک خبرنگار روس در تهران

بازداشت یک خبرنگار روس در تهران

 

روزنامه اینترنتی مسکو تایمز به نقل از خانواده و رسانه‌های روسی از بازداشت یولیا یوزیک، خبرنگار روس در ایران به ظن جاسوسی خبر داده است.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفته است که سفیر ایران در مسکو به منظور روشن شدن فوری وضعیت خبرنگار بازداشت شده به وزارت خارجه فراخوانده شده است.

بوریس وویچه‌خووسکی، از همکاران خانم یوزیک در فیسبوک نوشته بود: "یولیا یوزیک با مجازات تا ده سال زندان به اتهام همکاری با سازمان اطلاعات اسرائیل روبروست."

آقای وویچه خووسکی که همسر سابق یولیا یوزیک است به وبسایت خبری آر‌بی‌سی گفت: "آنها پاسپورت خانم یوزیک را هنگام ورود به تهران گرفته و به او گفته بودند که به هنگام خروج، پاسپورتش را به او پس می‌دهند."

او همچنین افزوده: "سپاه پاسداران روز گذشته وارد اتاق او در هتل شده و او را به همکاری با سرویس‌های امنیتی اسرائیل متهم کرده است."

به خانم یوزیک روز گذشته اجازه داده شده تا به مدت یک دقیقه با خانواده‌اش در روسیه صحبت کند. او به خانواده‌اش گفته که "در سلول روی زمین نشسته و قرار است روز شنبه محکمه اش برگزار شود".

سفارت روسیه در تهران گفته که از بازداشت خانم یوزیک مطلع است و در جریان "اوضاع قرار دارد."

به گفته آقای وویچه خووسکی، یولیا یوزیک چند سال پیش به عنوان خبرنگار در ایران کار می‌کرد و اخیرا به دعوت فردی ناشناس به ایران بازگشته بود.

امریکا به هند هشدار داده است که از روسیه تسلیحات خریداری نکند

Oct 12, 2019 29

هند تصمیم گرفته است که از روسیه اس-400 خریداری کند اما به واکنش شدید امریکا روبرو شده است.

هند کشمیر ته نور سرتېري واستول

Aug 05, 2019 29

هند خپل کشمیر ته نور سرتېري واستول او زرګونو سېلانیانو ته یې امر وکړ چې له دې سیمې ووځي.

قریشي او پمپیو د پاکستان لپاره د امریکا پر پوځي مرستو غږېږي

Sep 04, 2018 29

د پاکستان د بهرنیو چارو وزیر محمود قریشي وايي، له خپل امریکايي سیال مایک پمپیو سره به په دې خبرې وکړې چې ولې امریکا له پاکستان سره خپلې پوځي مرستې بندې کړې دي.

دیدگاه شما

فیلدی بامشخصات (*) الزامی است.

جستجو

سرخط در فیسبوک