ناپدید شدن تعدادی از دستگاه‌های بایومتریک
۲۰ میزان ۱۳۹۸ 452 0 نظر sarkhat

ناپدید شدن تعدادی از دستگاه‌های بایومتریک

ناپدید شدن تعدادی از دستگاه‌های بایومتریک

 

کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان تایید می کند که شماری از دستگاه‌های بایومتریک این کمیسیون در کابل و شمار دیگری از ولایت‌ها ناپدید و حافظه چند دستگاه دیگرهم نابود شده‌است.

مولانا عبدالله، عضو کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان شنبه (۱۳ میزان) در یک نشست خبری گفت که حدود ۷ دستگاه بایومتریک در کابل ناپدید شده و افراد زورمند کارت‌های حافظه ۲۲ دستگاه دیگر را از دستگاه‌ها بیرون کرده‌اند.

آقای عبدالله تصریح کرد که موارد اندکی از این دست اتفاقات در شماری از دیگر ولایت‌ها نیز رخ داده که بر سر اعتبار آرای چنین محلاتی بعدا مطابق طرزالعمل تصمیم گرفته خواهد شد.

این عضو کمیسیون انتخابات افغانستان گفت که تاکنون اطلاعات ۲۱ هزار محل رای‌گیری به این کمیسیون رسیده و آرای شش هزار محل اسکن شده است.

او افزود که تاکنون مواد حساس انتخاباتی از ۲۲ ولایت به مرکز رسیده و مواد حساس باقی ولایت‌ها نیز تا پایان روزشنبه خواهند رسید.

کمیسیون همچنین دو روز قبل اعلام کرد که بر اساس آخرین آمارها حدود دو میلیون و هفتصد هزار نفر در انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در (ششم میزان) شرکت کرده‌اند.

روند انتقال مواد انتخاباتی از تمام ولایت‌ها به مرکز تکمیل شد

Oct 06, 2019 29

کمیسیون مستقل انتخابات گفته است که مواد حساس انتخاباتی از تمام ولایت‌ها به کابل رسیده و روند انتقال آن تکمیل شده است.

سازمان ملل خواهان برگزاری انتخابات جداگانه در افغانستان

Jul 03, 2019 29

سازمان ملل خواهان برگزاری انتخابات جداگانه در افغانستان به گزارش طلوع نیوز برخی مقامات کمیسیون مستقل انتخابات می‌گویند که تدامیچی یاماموتو نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل [...]

موضع‌گیری هند در مورد انتخابات افغانستان

Oct 12, 2019 29

وزارت خارجه هند در مورد انتخابات افغانستان موضع اش را اعلام کرده و گفته است که روند صلح نیز باید به رهبری دولت افغانستان باشد.

دیدگاه شما

فیلدی بامشخصات (*) الزامی است.

جستجو

سرخط در فیسبوک