روند انتقال مواد انتخاباتی از تمام ولایت‌ها به مرکز تکمیل شد
۱۴ میزان ۱۳۹۸ 431 0 نظر سرخط

روند انتقال مواد انتخاباتی از تمام ولایت‌ها به مرکز تکمیل شد

روند انتقال مواد انتخاباتی از تمام ولایت‌ها به مرکز تکمیل شد

کمیسیون مستقل انتخابات گفته است که مواد حساس انتخاباتی از تمام ولایت‌ها به کابل رسیده و روند انتقال آن تکمیل شده است. کمیسیون مستقل انتخابات امروز یک‌شنبه ۱۴ میزان، در خبرنامه‌ی نگاشته است که مواد حساس انتخاباتی از تمام ولایت‌ها به کابل رسیده است و این مواد شامل خریطه‌های محافظتی و وسایل بایومتریک بوده که در حضور ناظران ملی و بین المللی باز و جهت پروسس به مرکز ملی ثبت معلومات فرستاده می‌شود. از سوی هم، فورم‌های هشت ولایت به مرکز ملی ثبت معلومات فرستاده شده که از این میان در حدود ۶ هزار این فورم‌ها بعد از یک سلسله مراحل مانند انتک، اسکن و تصفیه آماده‌ی درج در سیستم است. این کمیسیون گفته است که مطابق تقویم انتخاباتی قرار است نتایج ابتدایی در ۲۷میزان و نتایج نهایی در ۱۶عقرب اعلان گردد گفتنی است که پس از ششم میزان یعنی روز انتخابات روند انتقال مواد حساس انتخاباتی از ولسوالی‌ها به مرکز ولایت‌ها شروع شد و سپس روند انتقال آن به دفتر مرکزی کمیسیون انتخابات در کابل پس از هشت روز تکمیل شد.

ناپدید شدن تعدادی از دستگاه‌های بایومتریک

Oct 12, 2019 29

کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان تایید می کند که شماری از دستگاه‌های بایومتریک این کمیسیون در کابل و شمار دیگری از ولایت‌ها ناپدید و حافظه چند دستگاه دیگرهم نابود شده‌است.

سازمان ملل خواهان برگزاری انتخابات جداگانه در افغانستان

Jul 03, 2019 29

سازمان ملل خواهان برگزاری انتخابات جداگانه در افغانستان به گزارش طلوع نیوز برخی مقامات کمیسیون مستقل انتخابات می‌گویند که تدامیچی یاماموتو نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل [...]

موضع‌گیری هند در مورد انتخابات افغانستان

Oct 12, 2019 29

وزارت خارجه هند در مورد انتخابات افغانستان موضع اش را اعلام کرده و گفته است که روند صلح نیز باید به رهبری دولت افغانستان باشد.

دیدگاه شما

فیلدی بامشخصات (*) الزامی است.

جستجو

سرخط در فیسبوک