دوسیهء کمیشنران قبلی کمیسیون‌های انتخاباتی به ستره محکمه رفت
۱۲ سرطان ۱۳۹۸ 1097 0 نظر سرخط

دوسیهء کمیشنران قبلی کمیسیون‌های انتخاباتی به ستره محکمه رفت

دوسیهء کمیشنران قبلی کمیسیونهای انتخاباتی به ستره محکمه رفت

اداره لوی سارنوالی می گوید بررسی قضیه‌های مرتبط به انتخابات از سوی این نهاد تکمیل شده و دوسیهء کمیشنران قبلی کمیسیون‌های انتخاباتی به ستره محکمه فرستاده شده است.

جمشید رسولی سخنگوی لوی سارنوالی (یک‌شنبه ۲۹ثور) در نشست خبری گفت که نتایج بررسی  سارنوالی از قضایای انتخاباتی جرایم انتخاباتی و قضایای مرتبط به انتخابات پارلمانی ۱۳۹۷ نهایی شده و تمام قضایای انتخاباتی که به لوی سارنوالی مواصلت کرده مورد رسیدگی قرار گرفته است.

رسولی افزود در کنار رسیدگی سارنوالی به ۱۹۱ قضیه انتخاباتی به ۷۲ شکایت که به گونه دسته جمعی و انفرادی از سوی نامزدان معترض از ۲۸ ولایت افغانستان شده، نیز رسیدگی شده است.

سخنگوی لوی سارنوالی یاد آور شد که از مجموع ۱۹۱ قضیه ۳۵ قضیه بشمول کمیشنران کمیسیون‌های انتخاباتی مربوط ولایت کابل و متباقی آن مربوط به ۲۴ ولایت افغانستان می شود که در پیوند به این قضایا ۴۹۵ تن متهم شناخته شده و پرونده‌های شان به ستره محکمه فرستاده شده است.

//////////

ولسمشر غني اجرائیه ریاست لغوه کړ

Mar 11, 2020 29

د افغانستان جمهوري ریاست وايي چې د محمداشرف غني د یو تازه فرمان په ترڅ کې د اجرائیه ریاست څوکۍ لغو شوې ده.

اعتراضات از اوج فساد در وزارت مالیه

Oct 12, 2019 29

شماری از اعضای ولسی جرگه، می‌گویند که فساد در حکومت به ویژه در وزارت مالیه به اوجش رسیده‌است و در بیشتر کرسی‌های این وزارت، افراد بربنیاد روابط سیاسی گماشته می‌شوند.

کجا باید برم که تو هرثانیه تو را آنجا نبینم

Jun 03, 2019 29

قراره بعد تو چه روزای بدی را ببینم و قراره بعد تو چه روزای بدی را ببینم

دیدگاه شما

فیلدی بامشخصات (*) الزامی است.

جستجو

سرخط در فیسبوک