طرح افزیش معاش معلمان به ریاست جمهوری فرستاده شد
۱۲ سرطان ۱۳۹۸ 652 0 نظر سرخط

طرح افزیش معاش معلمان به ریاست جمهوری فرستاده شد

طرح افزیش معاش معلمان به ریاست جمهوری فرستاده شد

وزارت معارف می گوید که جهت رفع مشکلات مالی معلمان طرح افزایش معاش و امتیازات معلمان را به ریاست جمهوری پیشنهاد کرده است.

وزارت معارف (یکشنبه ۲۹ثور) در یک اعلامیه گفته است که در چهارچوب پالیسی افزایش معاشات کارمندان خدمات ملکی، پرداخت کرایه موتر، روزانه ۸۰ افغانی فی معلم، اجرای امتیازات منطقه ای و امتیازات مسلکی ماهانه ۵۰۰ افغانی برای معلمان  با مدرک صنف دوازدهم و ۱۰۰۰ افغانی برای معلمان با مدرک صنف چهاردهم از موارد بزرگ این طرح اند.

وزارت معارف ناچیز بودن معاشات معلمان، پرداخت یک بخش از معاشات ماهوار برای کرایه موتر جهت رفت و برگشت به وظیفه، عدم پرداخت امتیازات مسلکی فارغان صنوف دوازده و چهارده و عدم پرداخت امتیازات منطقوی معلمان را از مشکلاتی دانسته است که در حال حاضر معلمان با آنها روبرو هستند.

در اعلامیه وزارت معارف آماده است که تایید این طرح از سوی رهبری حکومت بر کیفیت تعلیم وتربیه در کشور تاثیر خواهد گذاشت.

وزارت معارف همچنان تعهد کرده است که برای بهبود وضعیت معیشتی معلمان آپارتمان‌های رهایشی را در نزدیکی محلات زندگی آنان در اقساط طولانی مدت توزیع نماید.

در روزهای اخیر معلمان در چندین ولایت کشور به دلیل کافی نبودن معاش و امنتیازات شان دست به تحصن کاری زده بودند.

///////////

به محصلان در خوابگاه وهنتون کندز گوشت خر داده شده است

Jul 03, 2019 29

شماری از محصلان خوابگاه پوهنتون کندز در یک اقدام اعتراضی در برابر دفتر والی این ولایت تجمع کردند. آنان می‌گویند که مسئولان خوابگاه چندین شب است که در غذای آن‌ها از گوشت خر [...]

دیدگاه شما

فیلدی بامشخصات (*) الزامی است.

جستجو

سرخط در فیسبوک